Banner

Petrokimya ve Madencilik Endüstrisi

REPKON, madencilik endüstrisi için flowforming yöntemini kullanarak ısıya ve korozyona karşı yüksek dirençli borular ile içi boş ve tek tarafı kapalı borular geliştirdi. Flowform yöntemiyle üretilen yüsek basınca ve korozyona dayanıklı borular toprak altından petrol çıkarmak için kullanıldığı gibi dayanıklılık istenilen birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Ayrıca REPKON petrokimya endüstrisi için de anahtar teslim ve yüksek kalitede komple üretim hatları kurmaktadır. Başlıca sunduğumuz üretim ve teknoloji çözümlerimiz;

Petrokimya ve Madencilik

Düşük Basınçlı yangın söndürme tüpleri, EN 3-7 uluslararası standardına uygun olarak, 1 KG ila 50 KG arasında kuru kimyasal toz / köpük ile iki veya üç parçalı olarak derin çekme sac çelik malzemeden imal edilmektedir. Şekillendirme hattı, hidrolik markalama, derinlemesine çekme, düzleştirme, kenar şekillendirme, yuvarlak büküm, gövde ve boyun için halka kaynak üniteleri ile test makinelerinden meydana gelmektedir.

tub

CO2 (karbondioksit) yangın söndürme tüpleri EN 9809-1 veya EN 1964-1 ve EN 3-9 uluslararası standartlara uygun olarak kaynaksız borulardan üretilmektedir. Yüksek basınçlı CO2 yangın söndürme tüplerinin üretimi için kaynaksız çelik borular, gerekli uzunluklarda testere ile kesildikten sonra dip ve boyun şekillendirme işlemleri için hot spinning makinesine yüklenmektedir. Borunun uç bölümü şekillendirme işlemi öncesinde hot spinning makinesinin indüksiyon ısıtıcısı ile ısıtılır. Aynı makine, alt şekillendirme ve boyun şekillendirme işlemleri için de kullanılmaktadır. Tüplerin dip bölümü ısıl işlem ile kapatıldıktan sonra boyun kısmına geçilmeden bu bölüm tornalama işlemiyle ısıl işlemden kaynaklanan pul ve çapaklardan temizlenir. Bu temizleme işleminden hemen sonra borunun boyun kısmı aynı işlemler uygulanarak şekillendirilir

Şekillendirme işleminden sonra boyuna parça işleme, ısıl işlem, iç ve dış bilyeli kumlama, Brinell sertlik ölçümü, ultrasonik test, hidrolik test, parça boyutu ölçüm kontrolleri, yüzey kaplama ve vana aparatı ekleme işlemleri uygulanmaktadır.