Banner
Overlay

Toplam Sonuç : 10

16-17 Ocak 2018 Tarihlerinde 5th Asia LPG Summit Fuarındaydık

16-17 Ocak tarihleri arasında Bangladeş'de gerçekleştirilen 5th Asia LPG Summit 2018 fuarına katıldık. Fuar sırasında bizi yalnız bırakmayan bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

/tr/haberler/16-17-ocak-2018-tarihlerinde-5th-asia-lpg-summit-fuarindaydik

6-9 Kasım 2017 Tarihlerinde Defence and Security Fuarındaydık

6-9 Kasım tarihleri arasında Tayland'da gerçekleştirilen Defence and Security 2017 fuarına katıldık. Fuar sırasında bizi yalnız bırakmayan bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

/tr/haberler/6-9-kasim-2017-tarihlerinde-defence-and-security-fuarindaydik

9-11 Ekim 2017 Tarihlerinde AUSA Fuarındaydık

9-11 Ekim tarihleri arasında Amerika'nın başkenti Washington'da gerçekleştirilen AUSA (Association of the United States Army) Exhibition fuarına katıldık. Fuar sırasında bizi yalnız bırakmayan bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

/tr/haberler/9-11-ekim-2017-tarihlerinde-ausa-fuarindaydik

Alt Sayfalar

/tr/alt-sayfalar

AR-GE

Repkon, Haziran 2015 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış bir Endüstriyel Araştırma ve Geliştirme Merkezi'dir. REPKON, Metal şekillendirme sektöründe müşteriye özel, proses çözümleri geliştiren, anahtar teslim üretim tesisleri kuran ve küresel pazarlar için metal şekillendirme makinaları tasarlayan, üreten bir AR-GE firmasıdır. Metal şekillendirme endüstrisinde en yeni teknolojilerinin başında gelen akıtarak sıvama yöntemi en önemli yöneliş sahalarımızdan biridir. Repkon, Ar-Ge faaliyetlerini soğuk, ılık veya sıcak proseslerle metallerin plastik şekillendirilmesi üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Repkon bu amaçla, özellikle Flowform (akıtarak sıvama), Hot Spinning (sıcak uç kapama), Shearform, dövme, profilleme konularında uzmanlaşmaktadır. AR-GE merkezimizde savunma, havacılık ve sivil sanayiler için yapmış olduğumuz çalışmalarımızla, stratejik öneme sahip teknlolojileri geliştirmekteyiz. AR-GE merkezimizde üretimlerini gerçekleştirdiğimiz ürünlerin gerekli test ve optimizasyonlarını yapılarak birçok üretim aşamasından geçmektedir.

/tr/teknoloji/ar-ge

Eurasia Airshow fuarına katılım gerçekleştiriyoruz

Repkon olarak 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan Eurasia Airshow’a katılım gerçekleştiriyoruz. Sizleri 415A No’lu standımızda ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

/tr/haberler/eurasia-airshow-fuarina-katilim-gerceklestiriyoruz

Farnborough International Airshow

/tr/haberler/uluslararasi-farnborough-airshow

Flowforming

Flowforming(akıtarak sıvama) tekniği, soğuk bir plastik şekil verme yöntemi olup çok yüksek hassasiyete sahip silindirik veya konik yapıdaki döner simetrik parçaların şekillendirilmesinde kullanılan çok avantajlı ve ileri bir tekniktir. Flowforming tekniğinin temel prensibinde parçaların başlangıç cidar(et) kalınlığı, şekillendirme rölelerinin basma kuvvetiyle azaltılarak, silindirik parçalar boyuna doğru uzatılmaktadır. Flowforming tekniği sayesinde birçok farklı çapta ve boyda borular çok hassas bir şekilde üretilebilmektedir. Flowforming tekniği, üstün bir soğuk şekillendirme yöntemi olup talep edilen nihai parça toleranslarında ve malzeme mukavemet değerlerinde talaşlı imalata göre kayda değer artışlar sağlamaktadır. Özellikle havacılık ve savunma sektörlerinde kullanılmakta olan yüksek hassasiyet değerlerine sahip döner simetrik parçalar, REPKON'un geliştirmekte olduğu RFM serisi Flowforming makinelerinde üretilebilmektedir. REPKON geliştirmiş olduğu ileri flowforming tenikleriyle birçok endüstride yeni uygulamalar için yollar açmaktadır.  REPKON tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen RFM serisi flowforming tezgahları, flowforming uygulamalarına yeni bir boyut kazandırmıştır. Metal şekillendirme konusundaki 40 yılı aşkın deneyimi ile REPKON, özellikle savunma ve havacılık sanayimizin ihtiyaç duyduğu dar tolerans aralığına sahip özel parçaların üretimi için RFM serisi flowforming şekillendirme makinelerini geliştirmektedir.

/tr/makineler/flowforming